Kategori
Uncategorized

Patronazhisti “rilindas” është ish-spiun, ja roli I tij.

“Skemë e huazuar nga ish sigurimi”

Patronazhisti “rilindas” është ish-spiun, ja roli I tij.

“Patronazhisti është një personazh me një të kaluar ish-spiun, ose i rekurtuar dhe shumë i talentuar në çështje spiunazhi.

-Spiuni survejon 10 zgjedhës potencialë, për të nuhatur nëse kanë si target votimi partinë që kanë pasur, një të re, apo janë të lëkundur.

-Kjo është shpikja më e re e hijenave të vjetra, sot pjesë e partisë shtet, e huazuar nga e kaluara jo e largët.

-Në kohën e komunizmit ishin dy drejtues të tillë që drejtonin këto operacione në çdo zonë.

-Operativi i zonës, dhe i plotfuqishmi i lagjes.

⛔️ Në demokraci ky është një krim kushtetues padiskutim.

Mënyra e operimit është një si dikur me celula.

⛔️ Pa asnjë dallim kjo është e njëjta skemë e huazuar nga sigurimi i shtetit, sot brenda “rilindjes” ku dikur të gjitha institucionet e shtetit ishin të kontrolluara.
Ato kishin një personazh të tillë, që ishte rekrutuesi, bazist.
-Çdo një prej tyre kishte 10-15 veta që i mbante në mbikëqyrje, a kanë deviacione, ça kanë thënë, ça kanë bërë, me kë u dashurua ky, me kë u nda, si është biografia e familjes.

E ndërsa dje kjo ishte e zakonshme, sot është një tentativë për të destiluar identikitin e votuesit.
Është një lloj frike dhe ankthi e partisë-shtet që e ndjen se si po ju rrëshqet pushteti”,


Kulmi arrin në patronazhin për shefin e SHISH, Helidon Bendo, përballë të cilit patronazhistja me emrin Marjana Ndraka ka raportuar se ai ka preferenca për PS dhe se ai mund të konsiderohet votues i sigurtë për PS.

Në raportimin për shefin e SHISH janë të gjitha të dhënat si numër telefoni, numri i kartës së identitetit, qendra e votimit, etj, por nuk është shënuar vendi i punës.

Të raportosh edhe për shefin e Shërbimit Informativ Shtetëror, ky është një rekord i paimagjinueshëm në gjurmimin e votave, që vetëm Rilindja mund ta ketë thyer në historinë e asaj që Taulant Balla e quajti “punë në terren”. Por në anën tjetër, ky është edhe një dëshmi tronditëse, se si Rilindja e ka kthyer shtetin në një leckë dhe e keqpërdor sa herë t’i duhet për nevojat e saj personale. Megjithatë siç do të thoshte një patronazhiste e PS,

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s