Kategori
Uncategorized

A është Edi Rama i implikuar në trafikun e skllevërve nga Bangladeshi?

Nga Sali Berisha /

Lexoni mesazhin qytetarit dixhital lidhur me këtë aferë mafioze.

Ju bëj thirrje Këshillit të Europës, Parlamentit Europian, Komisionit të OKB për të drejtat e njeriut të hetojnë me përparësi këtë trafik skllevërish të mafies shtetërore shqiptare. sb

Përshendetje Doktor Berisha, për Pashkë takova menaxheren e kompanisë dhe e pyeta kur do te vijnë kolegët nga Bangladeshi? Me thanë të drejtën u befasova me shpenzimet:

bileta e avionit 1145 euro, tax viza 80 euro, LP 50 euro, sigurimi 40 euro, si dhe letra të tjera sa është fatura 210 mijë lek të reja, aq sa unë jam paguar për 8 muaj!

Më garantoj se do të jemi të barabartë në baze të VKM 1025, 16.12.2020 të firmosur nga Braçe. Problemi fillon kush do paguajë ushqimin 5 mijë lek dhe fjetjen 5 mijë? Nëse e paguajnë puntorët ata dalin 0 fitim?

Nese e paguan kompania kolegët tanë do marrin 600 kurse ne shqiptaret 300 mijë lekë të vjetra? Sapo të mesojnë shqip ata do pushohen dhe do largohen. Për tu kthyer ata s’kanë kursyer asgjë do të shkojnë drejt vendeve përendimore. Ndoshta kjo a ndikon në integrimin? Nuk jam shumë optimist se ky premtim do të na zgjidhe hallet e Shkodrës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s