Kategori
Uncategorized

EDI RAMA, ky mjeran pa fantazi !

EDI RAMA, PA FANTAZI DHE I MJERE!

Nga Dritan Kaba /

Edi Rama paska bere spot me ngjarjen e Fatos Nanos. Edhe kete ua thote nje nga ata qe e ka jetuar personalisht ngjarjen dhe njeri nga ata qe e hapi ne publik ate.

Besoj se ju kujtohet ajo barcaleta me shofer Nanon dhe me policin qe e ndaloi.

Sa pa fantazi eshte i shkreti! Kete barcalete e di e gjithe Shqiperia.

Ngjarja ka ndodhur kur Nano mendonte per mandatin e trete.
Te njetin fat do kete edhe Edi ne zgjedhje, por ndryshe nga Nano hallin e vertete do e kete pas zgjedhjeve.

Shqiptareve iu duhet Ndryshimi i Madh, nuk i duhet as nje idiot i madh, as nje mitoman i madh, as nje tradhetar i madh i Kombit, as nje hajdut i madh, as nje i paafte pa kufi.

Ndaj ne 25 prill te gjithe drejt kutive te votimit per t’i thene ndal shpopullimit, po arsimimit cilesor.

Per t’i thene mjaft mbizoterimit te krimit te organizuar, po krhimit te te rinjve.

Per t’i thene jo republikes se oligarkeve, po lirise se tregut eshe ekonomise, gares se barabarte.


Ndaj mos hezito, as para shantazhit, as para ofertes per nlerje vote, se do shesesh te ardhmen tende, te familjes dhe femijeve.
Voto i lire ne 25 prill, per Kombin, Familjen dhe Rinine.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s