Kategori
Uncategorized

Komunizmin e ka shpikur nje politikan apo nje shkencetar?

Ronald Reagan.

Një grua e vjetër ish partizane me plagë nga plumbat e luftës në trup, kishte disa orë që qëndronte në dyert e Kremlinit, ajo ju lutej rojeve dhe ju thoshte se dëshironte të takonte Gorbaçovin.

Kur e pyesin për arsyen ajo thotë se ka vetëm një pyetje për të dhe do largohej.

  • Futeni brenda – ju thote Gorbacovi.
    E fusin brenda ne zyre dhe ai e pyet:
  • Per çfare keni ardhur gjyshe?
  • Kam nje pyetje – i thote ajo – Komunizmin e ka shpikur nje politikan apo nje shkencetar?
  • Nje politikan – i pergjigjet Gorbacov.
  • E dija une – i thote ajo – sepse po te kishte qene nje shkencetar, do ta kishte provuar me pare tek minjte.

Ronald Reagan.

Aides inform Gorbachev that she is a woman at the Kremlin door and will not leave without meeting you.

Get inside – says Gorbachev.

They put him inside the office and he asks: What did you come for, grandma?

I have a question – she says –

Communism was invented by a politician or a scientist?

A politician – Gorbachev answers.

I knew – she says – because if he had been a scientist, he would have tried it on mice before.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s