Kategori
Uncategorized

25 PRILLI, BETEJE QE DUHET FITUAR, NDRYSHE HUMBET SHQIPERIA!

Dritan Kaba/

Balle per balle ne kete beteje jane dy kampe. Rilindja, Mafia dhe disa legena ish “opozitare” qe i kane shitur shpirtin se keqes dhe Opozita me qytetaret qe duan lirine, demokracine dhe progresin real te Shqiperise.

Vjedhin me nje dore PPP e rrugeve me trefishin e vleres Milot – Balldrem, Vlore – Orikum app rrugen e Arberit.

Vjedhin Unazen e Re po njesoj.

Vjedhin 156 milion euro per mirembajtjen e rrugeve dhe te shesin edhe moral.

Vjedhin me tendera sekrete! Vjedhin kujdesin ndaj te semureve me Covid duke blere me 3 fish deri ne 8 fish te vleres ilaçet e mjetet mbrojtese!

Vjedhin, varferojne, shkretojne jo vetem buxhetin, ppr edhe lirine ekonomike, zemren dhe shpirtin e shoqerise qe duam te ndertojme.

Keta plehra komuniste duan te na kthejne ne bujkrober te Mafias, Ndragheta-s apo pushtetit te tyre te ndyre!

Dhe i kujtojne shqiptaret debila dhe nxjerrin nje çingie siper nje borepastrueseje dhe na bejne propagande!

Kjo bande jo vetem duhet larguar nga qeverisja, por duhet te hyje ne burg per çdo abizim me parate e shqiptareve!

Nuk i kuptoj keta te verber dhe idiote qe vazhdojne t’i mbrojne!

Keta plehra me nxjerrin mallin atyre palaçove qe dilnin para 30 vitesh me bustet e Enverit. Bijte e tyre sot “dalin” me bustet e Rames.

Perballe kesaj maskarade dhe misheli komunisto-mafioz Opozita duhet te qendroje perballe tyre me parimet te cilat i ka mbrojtur ne çdo kohe. Para eterve te tyre para 30 vitesh, sot para bijve qe po shkaterrojne çdo blere morale dhe demokratike te shqiptareve.

Parimet do e bejne opoziten fituese, jo premtimet.

Parimet per nje Shqiperi te lire nga Mafia, Oligarket qe jane pjella te komunizmit dhe bijte e eterve gjakatare!

Duhet te mposhtim komunizmin, te çlirojme tregun, te sjellim demokracine reale, ndryshe do i kemi bijte e eterve gjate ne pushtet. Dhe shqiptaret do zevendesohen
me arabe, indiane, kineze!

Parimet do e shpetojne Shqiperine dhe rinine e mrekullueshme te ketij vendi!

Parimet do e shpetojne Shqiperine dhe familjen shqiptare.

Parimet do sjellin progresin dhe krenarine!

Balle per balle ne kete beteje jane dy kampe. Rilindja, Mafia dhe disa legena ish “opozitare” qe i kane shitur shpirtin se keqes dhe Opozita me qytetaret qe duan lirine, demokracine dhe progresin real te Shqiperise.

Kete betej duhet ta fitojme, jo per Opoziten apo per partite opozitare, por per Shqperine, per Rinine e saj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s