Kategori
Uncategorized

SKANDALI/ Ministria e Jashtme bleu uniforma nga dyqani i Ndraghetas në Tiranë. Si i mohoi Rama lidhjet me rrjetin mafioz

Dosja.al ka siguruar edhe dokumentin nga Thesari i Shtetit, ku shihet se në datën 22 dhjetor 2020, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, ka porositur e blerë rroba pune, te dyqani “Gallo Albania” me vlerë 44 mijë lekë.

Featured image of article: SKANDALI/ Ministria e Jashtme bleu uniforma nga dyqani i Ndraghetas në Tiranë. Si i mohoi Rama lidhjet me rrjetin mafioz

Princi Antonio Gallo31 Janar, 2021 18:58

TIRANË– Qeveria shqiptare, ndryshe nga ç’deklaroi në lidhje me klanin “Ndangheta”, ka lidhur kontrata financiare me dyqanin që “Princi”, Antonio Gallo ka hapur në zemër të ish-Bllokut në Tiranë. 

Dosja.al ka siguruar edhe dokumentin nga Thesari i Shtetit, ku shihet se në datën 22 dhjetor 2020, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, ka porositur e blerë rroba pune, te dyqani “Gallo Albania” me vlerë 44 mijë lekë.Fatura e blerjes

Sipas dokumentit zyrtar, Proces-Verbali i Kërkesës Nr. 14, është nënshkruar më 22.12.20; datë në të cilën është bërë edhe Fatura e Blerjes Nr. 270 me Nr. Serie 93733439.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrja e porosisë është bërë më 28.12.2020 dhe pagesa nga ministria, është bërë më 21 janar 2021.

Ky dokument tregon se grupi “Ndragheta”, ka pasur dhe vazhdon të ketë aktivitet në Tiranë, ndryshe nga deklaratat e vetë kreut të qeverisë, Edi Rama.

Dosja.al

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s