Kategori
Uncategorized

Yuri Kim: Shqiptarë, mos votoni kriminelët !

Ne proverbin e vertetuar tashme miku i mire njihet ne dite te veshtira…..

🌑Dite me te veshtira se keto per Shqiperine nuk ka**

Ne vijim te efektit te Dekriminalizimit per te cilen Opozita e Bashkuar derdhi gjithe mundin e saj, po dhe si pasoje e asaj qe ishte Opozita e Bashkuar qe hartoi dhe votoi si Reformen ne Drejtesi ne vijim te orientimeve brilante te Ambasades suaj dhe partnereve nderkombetare po dhe Dekriminalizimin si arritja me e madhe per funksionimin e Demokracise po kthehemi ne piken fillestare dhe duke patur besimin te mbeshtetja e fuqshme e Juaja.

🌑Kerkojme bashkepunim per trasparence per te eleminuar kete gangrene te Mazhorances aktuale duke bere publike emrat nongrata te vendosura nga shteti Juaj Demokratik dhe emrat e inkriminuar qe po i mbashkengjiten me shpejtesi Mazhorances nga te gjitha drejtimet.

Rrjedhimisht kjo nxjerr ne pah devizen e kesaj klike ku banda aktuale qeverisese po shton antaret e saj me shpejtesi gje qe duket edhe perfaqesuesit e saj te nendheshem e ashiqare ne te gjitha qarqet, por kjo ka edhe anen pozitive per te pare forcen Regresive te Partise ne pushtet e cila ka shkeputur cdo lidhje jo vetem me popullin e varferuar e copetuar po nga kjo klike e vetquajtur Rilindje po edhe elektoratin e vet paqesor ne shumicen e tij ku banditet s’lejojne as teren per vlerat qe ka mbajtur ajo nder vite,,,

Me shpresën e transparences per ..

🌑Banditet e kriminelet jashte parlamentit .jashte fushates elektorale . Jashte metodes se tyre te kercenimit .

🌑intimidimit me force te zgjedhesve .

🌑administrates,me vende pune .

🌑bizneseve fallco e pagesave me te gjitha format ku pervoja e meparshme edhe pse e dale ashiqare eshte e bere ne mes te dites per diell nga kjo bande qeverisese kete e dine gjithe shqiptaret por a do jene larg kesaj bande kjo eshte thembra e akilit per keto zgjedhje te cilat Ju po i Trumbetoni me te madhe.

E pra deklaroni emrat ashtu sic jane ekulibrat vendosen me trasparence dhe pritshmerine e ketyre duket .. po a merr vesh më banda , jo, ku duket kjo fillimisht Zyrtare.

Me perdorimin e Fushates te te gjithe investimeve publike si Bashkiaket, ministrat, deputetet e deri ne Kryeminstri me mos kokecares si ndaj BE se ashtu dhe orientimive tuaja te perkryera

🔹Ajo qe presim eshte. Transparenca juaj jo vetem Diplomatike. Po reale dhe e prekshme emer per emer e veper per veper kriminale qe populli te voteje ke te doje kandidat apo parti te pastra nga keta bandite .. sa me shpejt aq me mire ..

Naim Hajdari/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s