Kategori
Uncategorized

Ish-deputeti i PS: Sot fantazma e PSSH, Rilindja Mavi kontrollohet nga pasardhësit e Bllokut famëkeq dhe bijtë e marksistëve dogmatikë të PSSH.

Former MP of the Socialist Party. Today the ghost of the SPA, Rilindja Mavi is controlled by the descendants of the infamous Bloc and the sons of the dogmatic Marxist SPA.

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Dedja, në 29-vjetorin e themelimit të Forumit Rinor Eurosocialist (FRESSH) ka kërkuar nga drejtuesit aktual të PS që të mos tallen me historinë. Ish-themeluesi i FRESSH shprehet se Partia Socialiste e sotme nuk ka asnjë lidhje me idealet eurosocialiste. Dedja shton se FRESSH që dikur hoqi dogmat e marksizmit përpara se një akt të tilla të bënte PS, sot kontrollohet nga pasardhësit e Bllokut.

“Ju që nuk keni asnjë lidhje me FRESSH, Forumin Rinor Eurosocialist Shqiptar, mos na hapni barkun sot me histori idealesh dhe urimesh. FRESSH është një kujtim i bukur i të kaluarës. FRESSH guxoi dhe hoqi marksizmin nga programi përpara se ta bënte partia-mëmë, ndërsa sot fantazma e PSSH, Rilindja Mavi kontrollohet nga pasardhësit e Bllokut famëkeq dhe bijtë e marksistëve dogmatikë të PSSH.

Si ish-anëtar dhe ish-deputet i FRESSH përulem me respekt para themeluesve të Janarit 1992!”,- shkruan Taulant Dedja në një reagim në Facebook. Dedja ka publikuar edhe fotografi, me një pjesë të anëtarëve dhe drejtuesve të FRESSH në vitin 1992.

Former MP of the Socialist Party, Taulant Dedja, on the 29th anniversary of the founding of the Eurosocialist Youth Forum (FRESSH) has asked the current leaders of the SP not to make fun of history. The former founder of FRESSH says that today’s Socialist Party has nothing to do with Eurosocialist ideals. Dedja adds that FRESSH, which once removed the dogmas of Marxism before such an act was done by the SP, is now controlled by the descendants of the Bloc.

“You who have nothing to do with FRESSH, the Albanian Eurosocialist Youth Forum, do not open our stomachs today with stories of ideals and congratulations. FRESSH is a beautiful memory of the past. FRESSH dared and removed Marxism from the program before making it the parent party, while today the SPA ghost, the Blue Renaissance, is controlled by the descendants of the infamous Bloc and the sons of the SPA dogmatic Marxists.

“As a former member and former MP of FRESSH, I bow with respect to the founders of January 1992!”, – writes Taulant Dedja in a reaction on Facebook. Dedja also published photos, with some of the members and leaders of FRESSH in 1992.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s