Kategori
Uncategorized

Zeznakë mamlukër, Çërra, apo yje në ngjitje.

Agim Avdyli.

Po m’i nxjerrin zorrët prej neverisë, edhe këta yjet e rinj drejtues të PD-së kur deklarohen gjithë pompozitet kaçurrel se, “Edi Rama është i mbaruar!”, se “Edi Rama me këta sejmenët e tij i kanë ditët e numëruara!”, se “Jo më që nuk do fitojë për të tretën herë por, do shkojë në koshin e plehrave të historisë!”


O zeznakë mamlukër!
E din edhe shqiptari më injorant se Edi Rama me shpurën e tij kriminale, kur bën fushatë për një “fitore të tretë”, nuk se ka ndonjë iluzion për një fitore të tretë.


Gjithë çfarë ata synojnë është një “fitore përfundimtare”, një “fitore kapitalesh”, “një fitore mos-humbje kapitalesh të grabitura”.

Dhe, me ndihmën e politikës dhe fushatës tuaj mjerane, pa kokë e pa strategji, ata do ja arrijnë me sukses.
Ri-sjellja prej tij në krye të fushatës respektive të qarqeve në të gjithë Shqipërinë, e figurave më të korruptuara- kohë më parë të hedhura qëllimshëm në koshin e harresës së përkohshëm (apo më mirë, në hapësirën e rehabilitimit partiak), tregon qartë se qëllimi i tyre nuk është fitorja por, largimi “i butë”, largimi “pa dhimbje”, largimi “në qetësi e pa humbur asnjë cent” prej pasurisë që u kanë grabitur shqiptarve dhe Shqipërisë prej 15 vjetësh.

Ju- zeznakët tanë rioshë, ju- drejtuesit alla-europianë e modernë të PD-së, keni ndonjë platformë konkrete që mund t’i sigurojë shqiptarët se, sapo … mbas zgjedhjeve normale vetem parlamentare të fund- qershorit 2021, me sigurinë absolute të rotacionit të pashmangshëm, të vini në pushtet.

Edi Rama me gjithë shpurën e tij politike dhe oligarke (por edhe ish- politikanë e ministra të PD-së, LSI-së etj), do të dalin para drejtësisë me dosje të kopsitura, për t’u vendosur prapa hekurave për gjithë jetën dhe, për të siguruar konfiskimin e të gjitha pronave të grabitura prej tyre në bregdet e zona turistike, në Shqipëri dhe jashtë saj, së bashku me kapitalet bankare prej më shumë se 6 miliardë eurosh, të fshehura nëper parajsat fiskale të botës dhe llogaritë bankare të George Sorrosit?


Nëse nuk i keni aftësitë, dëshirën dhe këllqet për t’ua bërë këtë nder dhe shërbim të merituar shqiptarve, të paktën mos na pëllitni poshtë e lart si mzetërit e rinj kur vihen herët e para nën parmendë …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s