Kategori
Uncategorized

2016 – PIKERISHT KUR SHOQATAT E SOROS DREJTUAR NGA Z.LU DHE MBUSHUR ME “RILINDAS” PO “PROTESTONIN” SE I DIGJEJ BARKU PER KETE PALO REFORMEN NE DREJTESI.

Dritan Kaba /

Sot ku jane keto “shoqata” pse nuk protestojne per mungesen e Gjykates Kushtetuese dhe te Larte?! Apo nuk i “digjet” barku, nuk kane marre urdher te bejne te revoltuarit? Ku eshte Palmer qe deklaronte me siguri te plote qe do kishim qe para nje viti Gjykate Kushtetuese?


Fiks para kater vitesh ka qene kjo proteste! Nxorren edhe nje te pamundur tek hyrja e Parlamentit qe protestonte! Akti me i felliqur qe kam pare, perdorimi me i smetuat duke luajtur me fatkeqesine e nje njeriu. Kush ia mbron sot te drejten atij dhe miliona shqiptareve para bandes ne pushtet? Jane mbi 10 ligje qe jane ne fuqi ne shkelje te plote me Kushtetuten. Miliarda dollare te grabitur ne mes te dites nga buxheti i shqiptareve. Askush nuk mban pergjegjesi! Kjo reforme u be per te kapur jo vetem drejtesine, por edhe per te kapur edhe peshqit e medhenj, qe jane Lu dhe Vllahutin se bashku me disa zyrtare te BE.
Ku je Palmer? Ku je?

PROTESTE PER DREJTESINE ME DONACIONET E REFORMES

Reforme nen zhurmen e te paguarve te Soros, do bejne proteste pastaj kane nga nje muaj plazh te sponsorizuar me donacionet e reformes ne drejtesi, nuk kane faj, kane prishur pushimet.
Pyeta disa “protestuese”, pse nuk protestojne per femijet me leucemia, qe po ikin nga kjo jete per mungese ilacesh dhe indiferentizmi shtetar, duam drejtesi, mu pergjigjen, se gjithe ato para qe jane harxhuar, po te mos behet reforma do harxhohen edhe te tjera dhe Ne ngelemi pa projekte. Me cfare do i financojme diten e prostates, se lemzes, diten e shurres, me cfare, me thane me nje arsyetim qe nuk i kundershtoja dot. Ngela pa fjale. Pastaj ata femije jane semurur vete, e mbyllen diskutimin.
Po per fushat e mbjella me kanabis, inkriminimin e shoqerise pse nuk protestoni pyeta. Ata u pergjigjen, po lere hashashin se na duhet te zhvillojme ekonomine. Edhe ndonje e dredhur nuk ben keq, te hap horizontet, njesoj si vijat e bardha.
I pyeta pse nuk protestoni per inkriminimin e administrates, per te zgjedhurit me rekorde kriminale qe vazhdojne te mbajne postet, po vazhdoja te formuloja pyetjet… por me nderprene disa si ne korr.
Ej je ne terezi, per keto nuk na paguajne..
Nuk vazhdova dot pas kesaj pergjigje. Kishin te drejte.
Ka para, ka feste, qenka kthyer ne: ka para, ka proteste!
P.S. kjo sot eshte me e kuptueshme se çfare qellimi kane pasur, kapjen e drejtesise. Sot nuk hetohen as PPP koruptive dhe kriminale, as tenderat “sekrete”, as tenderat fallco, as grupet kriminale. Sot denohen vetem ata qe protestojne kunder kesaj bande kriminale, qe drejton vendin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s