Kategori
Uncategorized

Donald Trump…Fëmijët tanë duhet të arsimohen, dhe jo të indoktrinohen !

Presidenti Donalt Trump 🇺🇸

Shumë universitete dhe sisteme shkollore kanë të bëjnë me indoktrinimin e së majtës radikale, jo me arsimimin.

Prandaj, unë po i them Departamentit të Thesarit të rishqyrtojë statusin e tyre të përjashtuar nga taksat dhe/ose fondet, i cili duhet ti hiqet nëse kjo Propagandë ose ky Akti kundër Politikës Publike vazhdon.

Donald J. Trump

Too many Universities and School Systems are about Radical Left Indoctrination, not Education.

Therefore, I am telling the Treasury Department to re-examine their Tax-Exempt Status and/or Funding, which will be taken away if this Propaganda or Act Against Public Policy continues.

Our children must be Educated, not Indoctrinated!

Marre nga statusi i Hajro Çini

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s