Kategori
Uncategorized

OPOZITA E BASHKUAR TMERRI I RILINDJES!

Nga Dritan Kaba


Per listat e hapura dhe kunder koalicioneve paska dale edhe ortaku i Lymit! Adnorin pasi e perdori per te provuar ndryshimet sipas tekave te Rames per ndryshimet e betimit te gjyqatreve te Kushtetueses tek Lana dhe pasi hodhi shashken per ndryshime te tjera te Ramaformes ne Drejtesi, perta bere Drejtesia sipas Rames, tashme ben serish kllounkaragjozin i del ne krah Lymit!
Ne fakt e kuptoni se kush i do ndryshimet sipas midese se Rilindjes. Rama eshte ai qe e leshon kete te lehe!
Te tmerruar nga masat e marra nga ndryshimet qe jane propozuar Keshilli Politik me ndihmen dhe asistencen nderkombetare per garantimin e mosmbushjes se kutive dhe te moslejimit te kapjes se komisioneve te qendrave te votimit dhe atyre te numerimit nga ushtare te Rilindjes, ne Kodin Zgjedhor tashme duan t’i zhbejne ato!
Forca e Opozites se Bashkuar i ka futur friken ne palce dhe humbja e ketyre autokrateve dhe hajduteve te paskrupullt eshte mese e sigurte!
Llogarite elektorale nuk iu ndryshojne as ‘Libra”-t e reja te sponsorizuara me para oligarkesh!
Lllogarite nuk i dalin as lirimet e krimineleve nga burgu. As parate e droges dhe te koncensioneve nuk e “mbushin” hendekun e krijuar mes keaj kasta kriminale dhe votes popullore!
Ndaj po provojne te gjitha manovrat per te mos e votuar ne Parlament dakordesine e Keshillit Politik, i cili ka edhe mbeshtetjen e nderkombetareve!
Lojerat e Rilindjs me te shitur apo te blere, me individe qe nuk kane asnje moral apo me “shoqeri civile”, qe mbahen ne kembe nga parate e oligarkeve nuk do mund te shmangin humbjen e merituar te Qeverise antikombetare te Rlindjes. askush nuk mund t’i mbroje dot nga vota e popullit dhe drejtesia qe i pret pas saj!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s