Kategori
Uncategorized

Emrat…Ja sa rroga marrin ata që shembën teatrin.

Ata janë pjesë e mafies në pushtet, ata janë pjesë e kupolës së shtetit.

Janë ata që mbas vjedhjes së votës, ju vjedhin çdo ditë e më shumë nga taksat, rrogat, pensionet, ndimen ekonomike tuajën.

Janë ata… që me plot kuptimin e fjalës.. etiketohen hajdutët bastardë, “rilindas” në pushtet.

Ata janë zv/ministra të rëndësishëm, drejtorë të përgjithshëm, këshilltarë në ministri.

– Ata janë të gjithë lëpirës të pushtetit, pushtetarë që marrin rroga të majme nga taksat e shqiptarëve.

Dhe ato rroga ata nuk i marrin vetëm në një institucion, por në vende të ndryshme…

Këtu janë vetëm disa nga emrat, fytyrat dhe pagat që marrin disa prej anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës, që kanë firmosur për të shembur Teatrin Kombëtar.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s