Kategori
Uncategorized

Një komb që hesht vdes. Amerikën pritët për 45 vjet, por lirinë ja u sollë studentët.

Një komb që hesht vdes.

Amerikën e pritët si ujin e ftohtë për 45 vjet…Por lirinë ja u sollë studentët.

Erdhi si erdhi, ai erdhi…me plot 1 milion vota.

Ai erdhi si “Mesia”…por…

– Jo për socialistët, jo për votuesit, jo për emigrantët, jo për të zhgënjyerit, jo për shqiptarët, Por për vete dhe klanin e tij kriminal.

Të gjithë i dinin bëmat e tij si student, pedagog, shites ikonash të vjedhura, apo kryetar bashkie e me radhë.

Por askush nuk foli.

– Etja juaj për pushtet dhe para ishte më e madhe se partia socialiste dhe shqipëria, ndaj ju socialistët heshtët.

– Etja juaj për pushtet dhe para ishte më e madhe se e vërteta e hidhur per ate monstër dhe klanin e tij, ndaj ju intelektualët, analistet dhe gazetarët heshtët .

-Etja dhe marrja e nje kolltuku deputeti duke heshtur, a punuar nën rrogoz e ju abuzuesve në qeverisjen e kaluar ishte më e madhe se e keqja që po i kanosej vëndit.

– E nisi me timonin, e mori, su ngop.

– Kërkoj tepsinë e vodhi, su ngop,

– Mbushi me hajdutë dhe trafikantë parlamentin, su ngop,

– Hashashizoj dhe kriminalizoj gjithë shqipërinë, përsëri su ngop.

Pangopësia, pafytyrësia, dhe psikopatia e tij e çoj në tradhëti, dhe tradhëtia e çoj ti fusi hundet e droguara, deri në masakra e Reçakut, apo atje ku gjaku dhe lotët për rreth 1400 fëmijët e masakruar dhe zhdukur nga paramilitarët sërbë s’është tharë akoma.

Tek Kosova.

Tani ky barbar, vëlla me Vuçiç i kërkojnë kosovës tepsinë, bllokimin, dhe coptimin e saj.

Të gjithë flasim dhe bërtasim, por askush spo e ndal dot këtë monstër “rilindase” dhe etjen e saj për vjedhje, gjak dhe shkatërrim.

Presidenti ka kohë që e thotë…

Referendumi…zgjidhja e vetme dhe më e mirë për ta ndalur dhe shporrur të keqen e madhe.

Të gjithë bashkë, mundemi.

– Të majtë e të djathtë, socialistë e demokratë, jo për pushtet, por për shqipërinë. Edi Rama nuk është vetëm e keqja për demokratët, por një edhe fatkeqësi për ju socialistët progresistë.

Ne mundemi dhe duhet ta shporrim me çdo mjet dhe kusht, çibanin e qelbëzuar.

Çdo sekondë e minutë e humbur, është shpëtim për të dhe vonë për kombin.

Amerikën pritët plot 45 vjet, por lirinë ja u sollë studentët.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s