Kategori
Uncategorized

Detyrë morale e gjithkujt të protestojë kundër pjellës komuniste.

Nga Gjergj Hani.

Ish i dënuari antikomunist i vënë në pranga nga sigurimi i shtetit vetëm kur ishte 16 vjeç.

Mirembrema te dashur miq !

Sapo u ketheva nga protesta dhe e shoh te arsyeshme te sqaroj pozicionin tim perballe miqeve, dhe mbi te gjitha bashkevuajtesve te mi !

Personalisht e konsideroj detyre morale te patjetersueshme protesten kunder pjelles se kuqe !

Pjesmarrja ne proteste nuk eshte mbeshtetje PD-se dhe gjynaheve te saj ne keto 30 vite, por mesazhi im modest qe do te jem deri ne fund antikomunist i pakompromis !

Per ata qe nuk e dine, dy gishtat ne forme V-je, nuk jane “prone” e PD-se por simboli i fitores i perdorur nga nje i djathte e antikomunist i madh siç ishte Çurçilli !

Ndaj pjesemarrja ime ne proteste nuk ishte kunder njerit e pro tjetrit, pasi nuk ben pjese ne moralin tim qe per inat te sime vjehrre te vete te fle me mullixhine !

Kalovshi nje mbremje te kendeshme !

Gjergj Hani

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s