Kategori
Uncategorized

30 vjetori i vizitës historike të Papa Gjon Pali i II në Shqipëri.

Shkruan Sali Berisha /

Nẽ foto Papa Gjon Pali i ll , Nënë Tereza, dhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë. z.Sali Berisha /

Kjo ishte vizita e parë Papale në Shqipëri pas shekujsh marrëdhëniesh midis Selisë së Shenjtë dhe kombit shqiptar,

ishte vizita e parë e Papa Gjon Palit të II në Ballkan.

Kjo vizitë ishte një mbështetje e jashtëzakonshme për shqiptarët dhe Shqipërinë. Nderim për jetë veprës së ndritur të Papa Shën Gjon Palit II. #sb

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s