Kategori
Uncategorized

Manjani: Paratë e drogës kanë mbërritur deri tek zyrat e DASH, duke blerë qëndrime

https://youtu.be/8A6xU4EVgEI

Duke folur në ‘A Show’ me Adi Krastën në SYRI TV, Ylli Manjani u shpreh se, paratë e drogës së Shqipërisë kanë ‘mbërritur deri tek zyrat e Departamentit të Shtetit Amerikan duke blerë lobista, duke blerë politikë bërje, duke blerë qëndrime.

Ky është shqetësimi i Shqipërisë sot, nëse duam ta shohim problemin dhe ta kapim demin nga brirët’.

Pyetja reale në Shqipëri është kush e financon politikën shqiptare, që blen dhe Amerikën, se taksat e shqiptarëve nuk mjaftojnë.

Kush e financon PS-në më së shumti, qeverinë shqiptare që paguan McGonigal. Kjo është pyetja reale.

Kush e financon fushatën me shpenzime marramendëse politike, kemi hyrë në fushatë, por kemi parë dhe fushata të së shkuarës, që numëroheshin paratë me metër se nuk kishin kohë ti numëronin me gishta.

The real question in Albania is who finances the Albanian politics, who also buys America, because the taxes of the Albanians are not enough. Who finances the SP the most, the Albanian government that pays McGonigal. That is the real question. Who finances the campaign with staggering political expenses?

Tani këtë kush e financon. Sigurisht jo buxheti i shtetit, jo paratë e ligjshme. Kjo është pyetja që është shtruar dhe shtrohet në Shqipëria dhe nuk ka zgjidhje.

Now who finances this?  Certainly not the state budget, not legal money.  This is the question that has been asked and is asked in Albania and there is no solution.

Në vend që të merremi me këtë, merremi me jo ju të rublave, jo ju të Amerikës.

Pse ti i Amerikës qenke më i ligjshëm ti? Po pranon që ata që marrin dollarë, janë të ligjshëm, mjafton të merrni dollarë?

Jo pra, si ti që ke marrë dollarë dhe ata të rublave njësoj jeni, të paligjshëm para ligjit. Ky është një argument që hidhet për konsum elektoral.

Instead of dealing with this, we deal with not you of the ruble, not you of America.  Why are you the most legal of America?  Are you admitting that those who take dollars are legit, just take dollars?  No, like you who took dollars and those with rubles, you are the same, illegal before the law.  This is an argument thrown out for electoral consumption.

Këto hidhen për tu shmangur nga thelbi i gjësë. Kush është thelbi i gjësë?

Paratë që vijnë nga krimi, nga droga, më së shumti nga droga.

Droga është masive, është e hapur, sjell shumë të ardhura, droga bën kulla, droga bën ndërtime, droga bën politikë, droga bën drejtësinë, droga bën çdo gjë në këtë vend.

These are thrown away to avoid the point.  Who is the point?  The money that comes from crime, from drugs, mostly from drugs.  Drugs are massive, they are open, they bring a lot of income, drugs make towers, drugs make construction, drugs make politics, drugs make justice, drugs make everything in this country.
And drug money has reached the offices of the US State Department buying lobbyists, buying policy making, buying attitudes.

Ky është shqetësimi i Shqipërisë sot, nëse duam ta shohim problemin dhe ta kapim demin nga brirët’, – tha Ylli Manjani gjatë intervistës së tij në SYRI TV.
https://youtu.be/Tzna-ByBrHE

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s