Kategori
Uncategorized

Berisha : Yuri Kim,-Një McGonigal me fustan!

Guvernatorja Yuri Kim, shkelmoi Konventën e Vjenës dhe kurrë s’mund të ketë qenë dhe s’mund të jetë përfaqësim i vlerave, të Amerikës së ligjeve, të shteteve të bashkuara që udhëheqin me moralin, frymën e tyre.

Unë e di që ajo do ta transmetojë këtë gjë si qëndrim antiamerikan, por ka një besim të palëkundur tek ai vend, që vërtet ka një McGonigal, por e arreston atë McGonigal.

Vend të dytë si ai nuk ka.

Sulmet ndaj Opozitës, të McGonigalit me futan, krahasuar me McGonigalin me kollare. Si mekanizëm. njëri u mor me manipulim, por s’është marrë me më pak manipulime zonja Kim.

Kim ka thirrur njëri pas tjetrit për t’i manipuluar të gjithë deputetët e Partisë Demokratike, duke drejtuar mesazhe kërcënuese në drejtim të Berishës, duke përdorur citate të Enver Hoxhës.

I know she will pass this off as an anti-American attitude.  

There is absolutely nothing anti-American about this attitude, on the contrary, there is an unshakable faith in that country, which McGonigal does have, but arrests him.

In that country that protects freedoms and values, there are defects and flaws, but there is no second one.

She kicked the Constitution of her country, she kicked the Vienna Convention. These can never be orientations of America of values, of America of laws. The USA, who lead with their morals and spirit.

The attacks on the opposition, McGonigal in a dress, compared to McGonigal in a collar, as a mechanism one dealt with manipulation, but no less manipulation against the opposition was dealt with by Mrs. Kim. Calling the deputies to process and manipulate them.

He has dealt with no less manipulations by sending Sali Berisha threatening and obscene messages. It has dealt with no less manipulations using Enver Hoxha's quotes against the opposition people.

It could never defend the presidential instructions, showing the grass to those who overthrew communism and were, and are, the most pro-Western political force in Albania.

You can't really label her other than McGonigal in a dress. Remember the unconditional support he gave to the corrupt ministers of Edi Rama. McGonigal's friends.

Remember her relationships with Edi Rama and Erion Veliaj, relationships based only on mutual files. I have denounced it and I will stand by it until the end," said Berisha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s