Kategori
Uncategorized

Berisha condemns violence in north Kosovo, accuses Vučić: The Little Putin is playing with peace

The Little Putin is playing with peace in the north of Kosovo. With violence and blockades they are instigating conflicts.

For two weeks now, Serbian armed groups along with Russian mercenaries of the infamous Wagner are keeping the roads in north Kosovo blocked”, wrote Berisha

The throw grenades at Kosovo police and made, at EULEX too, kidnap and terrorize passers-by and both Albanian and Serbia nationals.

Everything is orchestrated by Belgrade, namely by Vučić, of the Little Putin, behind which stands indubitably the Big PutinKryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka akuzuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq – të cilin ai e quan Putini i Vogël – po luan me paqen në veri të Kosovës.

Ish-kryeministri shqiptar shkroi se vendosja e postblloqeve në veri të vendit është e orkestruar nga Beogradi, pas të cilit qëndron Putini.

Putini i Vogël po luan me paqen në veri të Kosovës. Me dhunë dhe bllokada po nxisin konflikte.

Tash e dy javë grupet e armatosura serbe së bashku me mercenarët rusë të Wagnerit famëkeq po mbajnë të bllokuara rrugët në veri të Kosovës”, ka shkruar Berisha.

Hedhën granata ndaj policisë së Kosovës dhe bënë që edhe EULEX-i të rrëmbejë dhe terrorizojë kalimtarët dhe shtetasit shqiptarë dhe serbë.

Gjithçka është e orkestruar nga Beogradi, përkatësisht nga Vuçiq, i Putinit të Vogël, pas të cilit qëndron padyshim Putini i Madh.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s