Kategori
Uncategorized

”Djalli largohet me zjarr, e mafia sorosjane e betonizimit të tiranës, me tritol”.

Bashkë fitojmë Tiranën: Tirana Familja Jonë, Tirana Shtëpia Jonë.

Sot me emrin tim personal, unë Adriana Kalaja, depozitova në SPAK 2 kallëzime:

Kundra Erion Veliajt, shoqërisë i “Arlis Ndertim” sh.p.k, me ortak Armando Lilën ose siç njihet kunati i Fatmir Xhafës, si dhe zyrtarë të tjerë lidhur me abuzimin dhe korrupsionin për:

A. 3 % e banesave sociale që llogaritet në 300 mijë m2..

B. Taksën e përkohshme të infrastukturës në arsim që llogaritet në 50 milion Euro.

Kundra Edi Ramës, Lindita Ramës (Xhillarit), Artan Lames, si dhe zyrtarë të tjerë lidhur me grabitjen e tokës në Surrel me një plan korruptiv që në vitin 2008.

Për ato media që për arsye objektive nuk ishin aty, jam e gatshme t’i jap informacion lidhur me këto 2 denoncime me vepra penale shumë të rënda.

Për ato që i ishin aty por “rastësisht” nuk e kishin mendjen, i them se mafia e betonit që kanë zgjedhur t’i shërbejnë ka kërkesa të mëdha, e se në një të ardhme shumë të afërt, i pret fadroma e Sorrës Bici e deri te tritoli.

Ups se desh harrova.

Nëse kanë ndonjë mënyrë tjetër, t’ja thonë Fevziut, Batonit mik të Ramës dhe Redit shok të Gysit. 😉

Gjithsesi unë eci përpara.

Edhe kontratat e lobimit me ambasadorë të korruptuar dhe mafiozë.
Edhe të atyre qeflinjve të darkave me ministre vejusha. 😉

Bashkë fitojmë Tiranën,
Tirana Familja Jonë, Tirana Shtëpia Jonë.

P. S. T’i thotë dikush se super tritol do t’u vihet çdo pune që do të tentojnë të bëjnë miqtë e Veliajt, Gentian Sula i Agikons & CO te Sheshi Teatrit Kombëtar.
Unë e mbaj fjalën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s