Kategori
Uncategorized

Ta mbështesim kryemimistrin nëse kallëzon penalisht mediat që përpiqen ta korruptojnë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në tuiter se disa media kombëtare janë përpjekur ta korruptojnë. Dhe se në refuzim total, këto po përpiqen të dizinformojnë me lajme të ndryshme mbi policinë. 

Ne duhet ta besojmë kryeministrin sepse siç e dimë nuk ka bir kurve të thotë se ai i ka marrë lekë dikujt. Dhe meqenëse nuk kemi ku t’i gjejmë këta lloj bij të shqipes me të cilët z. Rama ndan të ardhmen, por jo paratë, dorëzohemi, e besojmë. Ai është qelibar. Nuk themi se i ka duart akullore se sa herë dalin foto me thonjtë krromë që nuk i pastron kurrë. Por moralisht është oshënar.

Megjithatë, pyesim: pse nuk kallëzon agresorët penalisht z. Rama?

Druhet se do thonë se po bën proces politik?

Atëherë zotohemi, se nese ka një kallëzim për ata që tentojnë ta korruptojnë apo që i kërkojnë gjëra të paligjshme, ne do ta mbështesim. Pa rezerva. Si shërbëtor i popullit, z. Rama duhet të zbulojë letrat dhe të bëjë edhe një foto andej nga SPAK si fotot me sfurk që poston së fundmi.

ResPublica S.Zaimi /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s