Kategori
Uncategorized

Berisha appealed to Albanians in the USA: Do not vote for any candidate supported by George Soros in the November elections

“First of all, I have never said that the decision is not institutional, I am aware of what the Secretary of State is. Mr. Escobar, if he has a single document, bring it to the Albanian authorities. In the interview he gave to the journalist Sokol Balla, he said that he would bring evidence, but he did not bring anything.

l call on Congress to undertake a comprehensive investigation into how Congressional law was flagrantly violated in this case.

I tell Escobar that those who follow Berisha are people who accept, to delegate conscience, to accept lies for truth, they are the most civilized people.

Escobar’s statement constitutes a flagrant interference in the internal affairs of a political party. so since we are here, I invite Albanian-Americans not to vote for the candidates supported by George Soros.

As Soros is a ferocious enemy of democracy, he is the main author of this dramatic decline, of the protection of Edi Rama and the destruction of the reformed justice system”, said Berisha.

Berisha thirrje shqiptarëve në SHBA: Mos votoni asnjë kandidat të mbështetur nga George Soros në zgjedhjet e nëntorit

Oct 27, 2022 | 22:17

Ish-kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje këtë të enjte të gjithë shqiptaro-amerikanëve që jetojnë ën SHBA që në zgjedhjet e nëntorit të mos votojnë asnjë kandidat të mbështetur nga George Soros.

sali berisha

Berisha e cilësoi Sorosin si një armik të egër të demokracisë shqiptare dhe shkatërrimit të sistemit të drejtësisë dhe ndaj ftoi të gjithë diasporën shqiptare në SHBA të mos votojë kandidatët e mbështetur prej tij.

“Së pari nuk kam thënë kurrë që nuk është institucional vendimi, jam i vetëdijshëm çfarë është Sekretari i Shtetit. Zoti Eskobar nëse ka një dokument të vetëm ta sjellë pranë autoriteteve shqiptare. Ai në intervistën që i dha gazetarit Sokol Balla tha se do sillte prova por nuk ak sjellë asnjë gjë.

Së treti ai i thotë institucioneve të Edi Ramës të ndërmarrin sulm ndaj Sali berishës. I bëj thirrje kongresit të ndërmarrë një hetim të gjithanshëm se si është shkelur në mënyrë flagrante ligji i Kongresit në këtë rast. Unë i them Eskobar se ata që ndjekin Berishën janë njerëz që pranojnë, të delegojnë ndërgjegjjen, të pranojnë gënjeshtrën për të vërtetë, janë njerëzit më të qytetëruar.

Nuk ka më njerëz që pranojnë dogmën “fakte kemi po nuk i themi”. Deklarata e Eskobar përbën një ndërhyrje flagrante në punët e brendshme të një partie politike. ndaj meqë jemi këtu, ftoj shqiptaro-amerikanët të mos japin asnjë votë për kandidatët e mbështetur nga George Soros.

Pasi Soros është një armik i egër i demokracisë, është autor kryesor i kësaj rënie dramatike, i mbrojtjes së Edi Ramës dhe i shkatërrimit të sistemit të drejtësisë me reformë”, tha Berisha

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s