Kategori
Uncategorized

19 milion Euro “shpenzime qejfi qeverirarë”, se diplomatike nuk janë aspak.

Avokate Adriana Kalaja /

19 milion Euro “shpenzime qejfi qeverirarë”, se diplomatike nuk janë aspak.

Referuar standartit të Bashkimit Europian, 1 shkollë kërkon investime në ndërtim me vlerë 600 mijë Euro, ndërsa 1 spital 1 milion e 200 mijë Euro.

Ja të bëjmë pak llogari (jo si llogaria e Skifterit Lulzim):

10 spitale x 1,200,000 Euro = 12,000,000 Euro

11 shkolla x 600,000 Euro = 6,600,000 Euro

Gjithsej: 18,600,000 Euro

Tepronin dhe 400 mijë Euro sa për një çerdhe-kopësht.

Do thoni ju pse Edvini i biri i vrasësit të poetit do i bënte shkollat e spitalet?

Ai kaq i ka pare xhepi. 😉

Se mos duhej t’i bënte mafiozi Veliaj, se dhe ai për udhëtime ja kalon “shefit” me detyrim?

Së shpejti abuzimet e Veliajt…… 😉

Jo vetëm me udhëtinet…….. 😉

Ps 1: Te 313 lopatën do ja japim me vete për të përfunduar “Pyllin Orbital”.

Ps 2: Me bisht të super madh se i duhet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s