Kategori
Uncategorized

Forcat e armatorura suedeze pajisen me silurat e reja Torped 47…

Saab deklaron se :

“Prodhimi dhe dorzimi i parë i silurit tonë të ri të lehtë shënon një moment historik të rëndësishëm për projektin e zhvillimit, i cili është një nga më të mëdhenjtë ndonjëherë brenda njësisë sonë të biznesit Underwater Systems.

Tani fillon procesi i vënies në punë dhe zëvendësimit të silurëve ekzistues të lehtë të Suedisë me atë të ri, me prodhimin nga Saab.

“Me këto prodhimin të fundit nga firma suedeze Saab, Marina Mbretërore Suedeze, do të ketë një silur të lehtë të nivelit të lartë në krye të teknologjisë,” tha Görgen Johansson, kreu i zonës së biznesit të Saab Dynamics. .

Torpedoja e re, e lehtë u porosit nga Suedia në 2016, e ndjekur nga Finlanda në 2018

Saab ju dorzon forcave të armatosura, silurat e para (Torped 47)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s