Kategori
Uncategorized

Gezuar Ditelindjen President Berisha!

Lavdia e tij nuk ka nevoje per asgje, Lavdia e kombit ka nevoje per te!

Njeri i lire, qe guxoi te shkruante e te fliste kur nuk guxoi kush ne 1990;

U perball e u be simboli i rrezimit te komunizmit ne vendin me te izoluar;

(Fotot Felix Bilani – 07.07.2022)

Themelues i pluralizmit politik, hapi vendin me boten dhe tregun e lire;

Dyfishoi pagat & pensionet;

Mundesoi Quantum leap ekonomik;

Vizioni per fuqi rajonale energjitike mundeson qe sot mbi 55% e energjise prodhohet nga HECet me para private nderkohe qe prej 40 vitesh nuk kish asnje burim te Ri energjie dhe ne 2005 ishim pa drita.

Kontribut pafund per:
– NATO,
– Kosova e Pavarur,
– Levizje pa viza ne BE,
– Rruga e Kombit,
– Tuneli i Elbasanit
– 11,000 km rruge, etj.


Nga hero i demokracise ne legjende qe po i zgjon shpresen demokrateve dhe Shqiptareve.

Gezuar Ditelindjen President Berisha!

(Fotot Felix Bilani – 07.07.2022)

Happy Birthday President Berisha!

His glory does not need anything, the glory of the nation needs him!
A free man, who dared to write and speak when no one dared in 1990;
It faced and became the symbol of the fall of communism in the most isolated country;
Founder of political pluralism, opened the country to the world and the free market;


Doubled salaries & pensions;
Quantum economic leap enabled;
The vision for regional energy power makes it possible that today over 55% of energy is produced by hydropower plants with private money, while for 40 years there was no new source of energy and in 2005 we were without electricity.


Unlimited contribution to:
NATO,
Independent Kosovo,
Visa-free movement in the EU,
Nation Road,
The tunnel of Elbasan
11,000 km of road, etc.


From a hero of democracy to a legend who is awakening hope for democrats and Albanians.

Happy Birthday President Berisha!


(Photos Felix Bilani – 07.07.2022)

Abi Malltezi /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s