Kategori
Uncategorized

Berisha: Asnjë kusht për bashkimin e PD-së .

Kryetari i PD-së, Sali Berisha është shprehur ‘Opinion’ se në bisedimet për bashkimin e partisë nuk ka asnjë kusht.

Sali Berisha thotë se janë marrë kontakte dhe janë të gjitha kushtet për një bashkim të vërtetë.

Lideri Demokrat. Prof. Dr.Sali Berisha .

Kontakte kanë marrë.

Jam i bindur se ekziston çdo bazë për një bashkim të vërtetë, në një betejë shumë të rëndësishme për PD, për demokracinë shqiptare.

Nga grupi ynë ka zero kushte, tërësisht e hapur.

Por mesa kam dëgjuar edhe deputetët e tjerë, nuk kanë kushte, dhe bashkimi kështu ndodh.

Dy palë do të bëjnë më të mirën për zgjedhjet e ardhshme.

Ata janë anëtarë të PD, janë deputetë të saj. Ata kanë të gjitha të drejtat e anëtarëve të PD-së.

Hapat që ata kanë bërë janë plotësisht të pranueshëm. Na takon edhe ne, kemi qenë të hapur dhe jemi të hapur, absolutisht pa kushte.

Unë mendoj se deklaratat e tyre dhe dëshira e tyre për tu bashkuar në një betejë, ata janë të gjithë anëtarë, deputetë të PD-së.

Gjykata ka një vendim, që e njohin krejt shqiptarët. Unë nuk them se nuk ka probleme, por fakti se ata ofrohen pa kushte, është një moment që mund të bëhet një bashkim i të gjithë PD-së dhe të ecet drejt fitores.

Në negociatë i njoh si anëtarë të PD-së dhe deputetë të saj’, u shpreh Berisha gjatë emisionit ‘Opinion’.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s