Kategori
Uncategorized

Sali Berisha: lideri demokrat që uron bashkkombësit e vet . “Zoti ju bekoftë” .

Sot :

Në Mekën, dhe Betlehemin e Shqiptarizmës !

Me Prijatarin e Kombit Shqiptar, Liderin e Demokracisë Shqiptare .

Mjeku kardiolog që drejtoj revolucionin demokratik në rrëzimin e diktaturës komuniste në Shqipëri, por dhe lideri kryesor i krijimit dhe drejtimit të Partisë Demokratike Shqiptare.

Presidenti i parë demokrat, dhe më pas kryeminister i vëndit.

Lideri demokrat, që për herë të parë theu mitin shekullor të frikës dhe nënshtrimit, duke zgjedhur jo heshtien dhe pis-pazarin, por drejtësinë, përballjen ligjore me padrejtësinë, mafies sorosiane, asaj në pushtet, dhe nga kushdo qoftë e ardhur ajo .

Me. Prof. Dr. Sali Berishën.

Lideri që beson në Zot, lideri që respekton të gjitha fetë, lideri që uron :

”Zoti ju bekoftë”

Quhet Sali Berisha .

In Mecca, and the Bethlehem of Albanianism!

With Prijatar of the Albanian Nation, the Leader of Albanian Democracy.

The cardiologist who led the democratic revolution in the overthrow of the communist dictatorship in Albania, but also the main leader of the creation and direction of the Albanian Democratic Party.

The first democratic president, and then the country’s prime minister.

Liberty Nation’s Best Friend (USA)

The democratic leader, who for the first time broke not only the most brutal dictatorship in Europe, but also the centuries-old myth of fear and submission, choosing not silence and dirty-talk, but justice, the legal confrontation with injustice, the Sorosian mafia, that in power, and whoever it comes from.

With. Prof. Dr. Sali Berisha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s