Kategori
Uncategorized

Është koha e fundit që Evropa të zgjohet dhe të mos dëgjojë më propagandën e Erdoganit

Ka një mungesë të madhe të të kuptuarit në Evropë se si duket strategjia politike e regjimit të Erdoganit ndaj Perëndimit, si dhe për qëllimet gjeopolitike të Turqisë, qëllime që jo më pak Greqia ka arsye t’i frikësohet.

Është koha e fundit që Evropa të zgjohet dhe të mos dëgjojë më propagandën e Erdoganit dhe organizatave të lidhura me to, shkruan Michael G. Arizanti.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s