Kategori
Uncategorized

Rusët që ikin nga mobilizimi nuk janë të mirëpritur në Baltik

Estonia, Letonia dhe Lituania vendosën në fillim të shtatorit të vendosin ndalime të hyrjes për qytetarët rusë.

Ministri i Jashtëm Letonez Edgars Rinkevics tha të enjten se nuk do të jepet viza për arsye humanitare për rusët që tani duan të largohen nga vendi për shkak të urdhrit të mobilizimit të Vladimir Putin.

“Ne nuk duhet t’i lëmë rrugë shantazhit të Putinit dhe duhet të mbështesim Ukrainën me aq sa mundemi”, tha ai.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s