Kategori
Uncategorized

Frrok je spiun : Gazetari Robert Rakipllari fiton gjyqin për shpifje ndaj spiunit të grupit çiftelia …

Në vendimin e Gjykatës së Tiranës thuhet se “i akuzuari Robert Rakipllari nuk ka përhapur thënie që shihen të jenë të rreme,

Por thënie të publikuara dhe të bazuara në dokumentät shtetërore”.

Sipas vendimit, dokumentet e paraqitura nga Rakipllari dhe të dhënat që mbanin për Frrok Çupin si ish bashkpuntor i sigurimit të shtetit ”spiun”, ato dokumenta ishin të sakta, dhe të nxjerra nga autoritetet shtetërore.

Në kete rast publikimi i ketyre dokumentavr shteterore nuk perben ndonje veper penale te shpifjes …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s