Kategori
Uncategorized

Është çështje NUMRASH o Sude AliBasha…….

Adriana Kalaja avokate /

Sudet tentuan ta kthejnë PDSH-në në shoqatë e fondacion.

Është çështje NUMRASH o Sude AliBasha…….

Si tha shërbëtori i Edvn Kristaq Ramës dhe Regjimit?

Nuk është çështje numrash………

Hihihihihihihihihihihihihihihi.

Po nëse ka një subjekt që varet direkt nga numrat kjo është PARTIA.

Po po. PARTIA.

Nuk është as shoqata dhe as fondacioni. Në fakt nuk ka si ta dijë Sudja AliBashê. Kane vite që emërohen nëpër funksione.

Që nga ai i deputetit e deri te “Nënkryetarit” të Kuvendit e PD-së.

Kundrejt edhe zarfave madje.

Edhe me ndërhyrjen arbitrare të ambasadorëve në shumë raste.

Eshte shumë më shumë. Është për konfigurimin e asaj “Opozite” me porosi.

E asaj “Opozite” me porosi të Edvinit, alias djalit të Kristaqit, por dhe të Yuri Kimit.

Prandaj dhe Sudja e rradhës AliBashë, thotë se nuk është çështje numrash.

Nga Sude Tabaku që ka harruarr dhe numrin e vilave në pronësi kundrejt shantazheve e deri te Sude Açka që kërkon "rrëzimin" e Ramës se po prish pishinat e ideura prej tij, pishinat ku kalonin fundjavat dhe vendi ku thurrnin skemat anti "Berishë".
Jo uji i pishinës, por edhe ato të deteve e oqeaneve, nuk i heq dot pisllëkun që kanë brënda vetes këta deputetë që vetëm të PDSH-së nuk janë.

Mjaft të kujtoni ankimimin e një vendimi gjykate që nuk legjitimohen,

kuptoni se jo vetëm Partia është çështje numrash por PDSH-ja që drejtohet nga Berisha i ka ato,

por se deri ku ia shkuar shërbimi që i bëjnë këta Sudet e Lulzimit të Kunatit, regjimit dhe antipluralizmit shqiptar.

Ndaj sot është më imediate se kurrë, ndryshimet ligjore që duhet të propozojë PDSH-ja e drejtuar nga Berisha dhe Opozita reale lidhur me kushtëzimin e mandatit të deputetit dhe mënyrën e kontrollit të mandatit nga ana e bazës së anëtarësisë.

Për këtë arsye them se PARTIA është çështje numrash.

PDSH-ja pas 9 shtatorit e deri sot akoma më shumë.

Rikthimi i Berishës, risolli opozitën, pluralizmin,demokracinë brënda PDSH-së, por mbi të gjitha shenjtëroi VOTËN.

Prandaj nuk janë të qetë.

Prandaj dhe bashkëpunimi me Edvin Kristaq Ramēn, nesër duhet t’u konsiderohet vepër penale.

Prandaj e kanë humbur qetësinë bashkë meësimi tutorin e tyre Edvin.

Shqetësimi dhe frika e tyre ka emër: Sali Berisha dhe NUMRAT që e ndjekin.

Nuk kanë faj.

Sali Berisha ka NUMRAT.

Ps: Kur shoh veprimet e Sudeve Alibeaj, Bardhi, Tabaku, Gështenja, Pampuri, Çollaku, Açka & CO, por edhe Suden Yuri Kim, realisht më shtohet rrespekti për Suden origjinale.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s