Kategori
Uncategorized

Dosjet dhe foleja e vërtetë e grerave …

Sot në shërbimin informatif kombëtar të Shqipërisë, rezultojne akoma 70 ish oficerë të sigurimit të shtetit .

Ndërsa në policinë e shtetit vazhdojne akoma rreth 250 ish oficerë të policisë së diktaturës …

Kaq vjet dhe perseri vjellja e luges së asaj m’çorbe vazhdon pa limit, si nga ish bashkpuntoret e tyre specialë, (ish pjesë e pushtetit, ashtu dhe nga ata që akoma edhe mbas 30 vitesh, vazhdojnë hedhin helm ndaj demokracisë …

Kjo gjithmonë nën petkun e ish të perndjekurit, por që veç burgut që fillimisht e nisën si gangstere (bij niper blloku) hajdutë kooperativash, brekësh e çorapesh në kombinatet, apo të rekurtuar …

Faktikisht nuk kanë asnjë lidhje me atë klasë të nderuar…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s