Kategori
Uncategorized

Zelenskyj duhet të kuptojë se durimi i Perëndimit dhe fluksi i parave dhe armëve nuk do të zgjasë përgjithmonë.

🔻Mendoj se në orët e errëta e të qeta në dy të mëngjesit, kur zgjohet, e kupton se ka bërë një gabim, thotë Stavridis, por vazhdon:

🔻Nuk do ta pranojë kurrë publikisht. kurrë.

🔻Ai do të vazhdojë të përjetësojë historinë e sajuar se Ukraina drejtohet nga neo-nazistët. Qesharake, natyrisht, thotë ish-samiti i NATO-s.

Ai u pyet gjithashtu se si mendon se do të përfundojë lufta.

Përgjigja ishte se të dyja palët janë të paktën gjysmë viti larg gjetjes së një zgjidhjeje.

Por ai pohoi se “ajo që na shtyn drejt negociatave” janë “vështirësitë me të cilat përballet Putini kur konsumon forcat”, si dhe humbja e pajisjeve ushtarake ruse.

– Do të thosha se pas gjashtë muajsh ai do të jetë në një situatë shumë të presionit.

Unë besoj se të dy këta faktorë përfundimisht do t’i shtyjnë palët drejt një forme negocimi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s