Kategori
Uncategorized

Shqetësime për marrëdhëniet e Erdoganit dhe Putinit

Disa burime të qeverive perëndimore po ngrenë alarmin për shqetësimin e shtuar se Turqia do të ndihmojë Rusinë të anashkalojë sanksionet, shkruan
Financial Times .

Bashkëpunimi mes presidentëve të vendeve duket se po forcohet.

Aplikimet e Suedisë dhe Finlandës në NATO në të njëjtën kohë mund të vënë pengesa në rrugën e BE-së për të qenë në gjendje të ndërhyjë kundër Turqisë, besojnë disa ekspertë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s