Kategori
Uncategorized

Në daç beso në daç moho!

Në daç beso në daç moho!

Në daç beso në daç moho!

Kam përunjur më dy gjunjë

Në mes të sheshit djallin vet

Ai me shpatë e hile djalli

Unë me një zemër të sinqertë…

Në daç beso, në daç moho

Ti gjysmëdjall që i ngjan veç vetes

Në daç afrohu dhe provo

Tehun e shpatës së një zemre…

Kam përunjur e kam mposhtur

Me turp, në shesh, në djall të zi

Falë Atij që më jep forcën

Dhe sa herë vdes, më ngjall sërish…

Zurich 10/08/2022

S.A

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s