Kategori
Uncategorized

Putin mund të marrë 100,000 ushtarë për luftën – nga Kim Jong-Un .

Shumë raporte tregojnë se tentativa për pushtimin e Ukrainës nga Rusia vuan nga probleme të mëdha si në aspektin e personelit ushtarak ashtu edhe të punës në territoret e pushtuara.
Tani Vladimir Putin duket se po shqyrton ndihmën e kolegut të tij diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong-Un për të rregulluar problemet e personelit.
Në televizionin shtetëror rus, Koreja e Veriut ka ofruar të dërgojë 100,000 "ushtarë vullnetarë" për të mbështetur Rusinë në luftë.
Ka raporte për 100,000 ushtarë vullnetarë të Koresë së Veriut që janë të përgatitur për të marrë pjesë në konflikt, tha eksperti i mbrojtjes Igor Korotjenko për kanalin 1 të kontrolluar nga shteti rus, sipas Daily Mail .

Koreanët e Veriut përshkruhen si “të pa pretenduar”

Korotchenko, i cili është një oficer rezervë në ushtrinë ruse, nuk e komentoi pyetjen se si ushtarët nga një shtet totalitar si Koreja e Veriut mund të konsiderohen vullnetarë - megjithatë, ai thekson se koreano-veriorët janë "të ashpër dhe të pakërkueshëm".

- Nuk duhet të kemi frikë të pranojmë ndihmën e Kim Jong-Un, thotë ai për televizionin shtetëror.

Si falënderim për mbështetjen nga Koreja e Veriut, Putini duhet të jetë i përgatitur të dërgojë mbështetje në formën e burimeve të energjisë dhe eksporteve të grurit, raportojnë disa media ruse sipas Daily Mail.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s