Kategori
Uncategorized

Doktor : Goditjet që po merr, të fisnikërojnë .

Plagët, në çfarë do lloj moshe e fisnikërojnë më shumë burrin . Doktor Berisha, është njerëzore të afeksionohesh me historinë e plagëve të goditjeve dhe përbaltjeve sesa në historinë e ashtuquajtura të sukseseve në sferat e tjera që disa individë pretendojnë se e kanë.

Pastori Akil Pano .

Familja në Rrezik : Pjesë nga fjala e Pastor -Akil Pano, në bashkbisedimin e dr.Berishës .

“Me lejoni t’i uroj doktor Berishës jetë të gjatë dhe sa më aktive në politikë, dhe diçka që kisha të fortë në zemrën time ta thoja për ju …

Plagët në çfarë do lloj moshe e fisnikërojnë më shumë burrin, është njerëzore të afeksionohesh me historinë e plagëve të goditjeve dhe përbaltjeve sesa në historinë e ashtuquajtura të sukseseve në sferat e tjera që disa individë pretendojnë se e kanë.

Isha shumë i gëzuar që mora ftesë nga ju për të qenë pjesë e kësaj tryeze ku trajtohet tema më e madhe, kjo është tema e jetës.

Një familje e harruar, e tjetërsuar e lënë në harresë për mbi 30 vite tranzicion në Shqipëri, është atentat që i bëhet jetës.

Jam shumë i gëzuar në dimensionin që po përjetoj sot dhe shpresoj që kjo të jetë reale dhe jam i predispozuar që ta besoj këtë gjë se një burrë shteti si Berisha nuk ka më çfarë të humbi në jetën e vet.

Gjithçka që ai ka, gjithë pronësia e vetë intelektuale. Sot është një investim për të ndërtuar atë që fatkeqësisht të gjithë së bashku nuk ishim në gjendje që ta ndërtonim.

”Besoj që njerëzit e së mirës, që besojnë tek disa vlera duhet të bëhen bashkë, të qëndrojnë bashkë” .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s