Kategori
Uncategorized

Xhejms Bejker : ‘Më në fund jeni të lirë t’i zgjidhni vet udhëheqësit tuaj’.

Sekretari Amerikan i Shtetit,-James Baker dhe lideri Demokrat Shqiptar,-Sali Berisha .
Shqipëri 1991.🇦🇱🇺🇸🇦🇱✌🏼

Në emër të presidentit Bush dhe popullit amerikan , kam ardhur sot këtu për tju thënë: Liria funksionon .

🇦🇱🇺🇸-Më në fund, je i lirë të mendosh me mendimet e tua.

🇦🇱🇺🇸-Më në fund, je i lirë të flasësh me mendjen tënde.

🇦🇱🇺🇸-Më në fund, je i lirë të zgjedhësh udhëheqësit e tu.

🇦🇱🇺🇸-Më në fund, je i lirë të adhurosh rrugën tënde…

🇦🇱🇺🇸-Mirë se erdhët, qytetarë të lirë të Shqipërisë, të Lirisë…

✌🏼-Liria funksionon!”.

Pjesë nga fjalimi i Sekretarit të Shtetit James Baker në Shqipëri më 1991.

“I vdekuri në shtëpinë e tjetrit duket sikur fle”

Ndoshta e parë nga larg, apo hipur, kështu ju duket kollivarëve edhe shqipëria e jonë gjithë këtij lloj baxhellhanash, soj sorollopi sorosjan …

Çibani i qelbëzuar do bisturinë e kirurgut, jo melem .

E vetmja terapi, e vetmja alternativë shpëtimi, e vetmja rrugë për ta shpëtuar dhe mbrojtur demokracinë e marrë peng nga mafia sorosjane në pushtet, janë bashkimi, protestat dhe revolucioni demokratik.

Koha ka ardhur .

Asnjë diktaturë kushdoqoftë ajo, nuk mund të mbajë për jetë një popull nën terrorin, frikën dhe prangat e saj.

7 korriku e tregoj se kazani ka kohë që vlon.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s