Kategori
Uncategorized

To tell the Albanians that Berisha is ‘with the crime’ after 10 years in the opposition…

Even the Chairman of the National Council of the Democratic Party, Edi Palokal, has reacted strongly to a decision recently taken by Great Britain against the historical leader of the Democratic Party, Sali Berisha, declaring him “non grata”.

As long as you continue to tell Albanians that the “corrupt and connected to crime” in this country is Sali Berisha, after 10 years in the opposition – and you tell them this while holding Rama by your side – you are wasting millions on lobbying!

This will be the position even when the same decision is announced by New Zealand… And if anyone thinks that the Albanians who reacted with their position on December 11, March 6 and July 7, after Berisha was declared “non grata” by DASH, will to be impressed when New Zealand does it, you’re just living in a different reality,” he concluded.

Edhe Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Palokal ka reaguar me qësendi ndaj një vendimi të marrë së fundi nga Britania e Madhe kundër liderit historik të PD-së, Sali Berishës, duke e shpallur”non grata”. 

Paloka shkroi në Fb:

LEXO EDHE:Çim Peka: Berisha ndihmoi mbretin Zog në vitin 1939, Italia ta shpallë ‘Non Grata’!

“Deri sa të vazhdoni t’u thoni shqiptarëve se ”i korruptuari dhe i lidhuri me krimin” në këtë vend qenka Sali Berisha, pas 10 vitesh në opozitë – dhe këtë ua thoni duke mbajtur në krah Ramën – kot i harxhoni milionat për lobime!

Ky do të jetë qëndrimi edhe kur të njëjtin vendim ta shpallë Zelanda e Re… E nëse dikush mendon se shqiptarët që reaguan me qëndrimin e tyre më 11 dhjetor, 6 mars dhe 7 korrik, pasi Berisha ishte shpallur “non grata” nga DASH, do të impresionohen kur këtë ta bëjë Zelanda e Re, thjesht jeton në realitet tjetër,” përfundoi ai.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s