Kategori
Uncategorized

Suedezi Edvard, 28 vjeç, u vra në luftën në Ukrainë

“Ne përparuam në pyll”

Herët në mëngjesin e 18 korrikut, togat menduan se do të zëvendësoheshin.

Në vend të kësaj, atyre iu tha se ishte koha për t’u përgatitur për një sulm rus.

Tobias thotë se ushtarët morën raporte se ushtarët rusë kishin hyrë dhe po planifikonin një sulm ndaj parashutistëve ukrainas në zonë.

– Ne lamë bodrumin e ushqimit dhe u futëm në gëmusha përgjatë rrugës. Unë isha një nga ata që shkova në front, ndërsa Edvardi ishte një nga ata që ishte në fund të linjës.

Pastaj gjithçka shkoi shumë shpejt.

Të dy granatahedhësit dhe tanket i kishin vënë syrin. Dhe zjarri i artilerisë nuk u ndal kurrë.

– U hodhëm në një shkurre.

Grupi im më pas mori vendimin të kërkonte strehim në bodrumin më të afërt të ushqimit. Por Edvardi ishte shumë larg për t’u mbrojtur nga zjarri i artilerisë, thotë Tobias.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s