Kategori
Uncategorized

“Papritmas ai ka vdekur” – Kështu mund të vritet Putin

The ‘Fucking Hammer to the Head’ That Could End Putin .

https://www.thedailybeast.com/the-russian-hammer-to-the-head-that-could-end-vladimir-putin

Ministri i Mbrojtjes Sergei Shojgu, kreu i Këshillit të Sigurimit Nikolai Patrujev dhe shefi i FSB-së Aleksandër Bortnikov kanë të gjithë motive për të kryer një akt të tillë, thotë ish-shefi i CIA-s, Daniel Hoffman në një intervistë për

Daily Beast.

Nuk ka gjasa që ata ta inkurajojnë Putinin të japë dorëheqjen vullnetarisht.

– Vështirë se do të pyesin.

Por është më shumë si një çekiç në kokë – dhe pastaj dora është e vdekur, thotë Hoffman.

– Ose e dërgojnë në një spital psikiatrik.

Ish-shefi i CIA-s, i cili më parë ka qenë i vendosur në Moskë, supozon se ata me ambicie lidershipi në elitën ruse po falsifikojnë në heshtje presidentin.

Ai thotë se planet do të zbatohen kur të lodhen nga veprimet e Putinit.

– Ata që e bëjnë këtë do ta bëjnë në fshehtësinë më të madhe të mundshme, në mënyrë që Putini të mos e marrë vesh dhe t’i lërë ata të bëjnë atentat më parë.

Do të ndodhë shumë papritur, dhe më pas ai ka vdekur, thotë Hoffman.

Shefa të tjerë të spiunazhit, si ukrainasi Kyrylo Bodanov, thonë se Putini po bie vetë – për shkak të shëndetit të tij të keq.

“Putinit nuk ka jetë të gjatë përpara”, tha Bodanov për

USA Today.

Bodanov pretendon mbështetjen për këtë pretendim nga spiunët ukrainas që depërtojnë në Kremlin.

Exclusive: Ukraine’s top military spy says captured American fighters could be released in prisoner swap .

https://www.usatoday.com/story/news/world/2022/06/25/ukraine-spy-chief-russia-war/7696619001/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s