Kategori
Uncategorized

Hipokrizi : Haxhi. -Vizita e Ramës në Ukrainë, një Hipokrizi …

Anëtarja e kryesisë së PD-së, Edith Harxhi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Kiev.

Duke folur në emisionin ‘Task Force’ në SYRI TV, Harxhi u shpreh se e ftesa për në Kiev ishte për kryeministrin e Malit të Zi, Abazoviç dhe jo për Ramën.

Kërkoi edhe sanksione, që të jenë sa më të forta, por këto sanksione thyhen përditë nga ana e qeverisë shqiptare, sepse tragete, apo anija të mëdha me grurë, apo produkte të tjera, ankorohen në Durrës.

E shikon me një lloj hipokrizie.

Ftesa për në Kiev, nuk ishte për Edi Ramën, por për Dritan Abazoviç. Nuk dihet ende se si e ka siguruar këtë ftesë Dritan Abazoviç, por siç thotë një shprehje duket se ‘tenxherja ka gjetur kapakun”, – u shpreh Edith Harxhi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s