Kategori
Uncategorized

Sudet dhe Zvarranikët e Lulzimit, punëmarrës të Kunatit dhe Eskortat e Kimit, kanë marrë urdhër të l”exojnë Libra”

Nga Adriana Kalaja /

Po me faktin se emërimi i Çiftes megjithëse nuk përmbushte asnjë kriter u bë nga Fatmur Xhafaj?

Po me faktin se nëse gjithe veprimet hetimore bëhen nga OPGJ, bashkëshortin e Çiftes meret në pyetje nga vetë Prokurori i çështjes?

Po me faktin se Prokurori mbyll dosjen duke e kualifikuar “vetëvrasje” dhe kalon Vetingun me votim pakice 3 me 2?

Po me faktin që nuk ju bë ankim këtij vendimi megjithëse raporti i DSIK ishte shumë i rëndë,

Po me faktin se Theo Jacobs ka ndërhyrë duke i thënë se:

Po me faktin se janë manipuluar provat në këtë dosje si ajo e “vetëvrasjes” me 3 plumba?

Etj., etj., etj.

Ka shumë pyetje që mund të bëjmë por ajo që unë e shoh si shqetësimin më të madh është fakti se mos KLP po pregatit pezullimin e Prokurorit të SPAK që ka vendosur të marë Çiften si të pandehur, ashtu me rastin e Komisionerit Publik Florian Ballhysa?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s