Kategori
Uncategorized

Në fakt ky vend ka nevonje per nje LAVIRE me pak ne organet e vetingut.

Nga Muslim Murrizi /

Ta heqim Prokuroren e Tiranes se eshte maloke thote nje funderrine qe eshte larguar nga fakulteti si xhepiste …

NJE MALOKE ME PAK NE DREJTESI, APO NJE LAVIRE ME PAK NE ORGANET E VETINGUT????

Komisioneri kundra diskriminimit Z Gajda duhet te kishte nisur hetimin menjeher per nje lavire te organeve te vetingut dhe tja dergonte Parlamentit per shkarkim.
Por nuk e di pse ky komisioner hesh si vemje

Vetingu i gjyqtareve dhe prokuroreve, behet nga nje tufe funderrinash (27) Shqiptare dhe nga 9 llumhane qe vijne nga jashte si pasoj e lobimeve,qe plehrat e parlamentit votuan me 101 vota me date 17 qershor 2017, nje muaj pas pazarit te piste te 17 majit Rama-Basha dhe 8 dite para zgjedhjeve te 25 qershorit 2017

Ta heqim Prokuroren e Tiranes se eshte maloke thote nje funderrine qe eshte larguar nga fakulteti si xhepiste

Origjina nga vijme apo vendi ku kemi lindur nuk eshte ,as merite ,as grade, as avantazh, as njolle ne biografi, as denim, as veper penale, as fatkeqesi

Vetingu nuk eshte largim nga organet e drejtesise per hater te vendlindjes

Por duhet te largoheshin plehrat e ketij sistemi qe ne fakt jo vetem qe nuk u larguan por jane ngritur ne detyre

Ne nje sistem formalisht demokratik askush nuk duhet te gjykohet apo te mbaje pergjegjesi per vendin ku ka lindur, madje edhe per prinderit qe e kane lindur

Te thuash qe prokurorje e Tiranes ,duhet te shkarkohet se eshte maloke,eshte njelloj sikur te thote Ajo ty, qe edhe ti duhet te shkarkohesh se ke baben spiun te sigurimit

Po çfare pergjegjesie ligjore ke Ti pse baba ka qene kokrra e spiunit????

As Elizabeta nuk ka pergjegjesi pse Baba i saj e ka lindur Ate ne veri te Shqiperise

Pale kur shoh nje kokerr debili me emer jo Shqiptare ,qe ankimin e tij e nis ne baze te postimit te nje debilje me emer Shqiptare, dhe e quan si fakt

Ky idiot me emer jo Shqiptare qe vjen me pune ne Shqiperi, nga nje firme kanalesh Austriake dhe qe ka patur denoncim si hajdut kur sherbente ne Kosov, si dhe dyshime e pergjime si kokerr hajduti per te kaluar vetingun ata qe i kane ngrohur xhepin ne Shqiperi

Ky vend ka nevonje per nje LAVIRE me pak ne organet e vetingut, ne qeveri, ne administrate, ne shtet e ne pushtet, e jo per nje maloke apo malok më pak

Geni nga vini brymos karakterin, dinjitetin, personalitetin, formimin e gjithkujt

Jo vendi ku keni lindur apo mamia qe ju ka pritur ne lindje

Laviret /

Po je nga nje gen i degjeneruar, dhe ke lind nga prinder e familje llumhane, nuk te ben dot ndryshe edhe po ke lindur ne Rome, Londer, Vjene, Paris , e ne çdo metropol te botes

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s