Kategori
Uncategorized

Berisha: Dënoj me ashpërsi gjenocidin e barbarëve të Putin

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dënuar sulmet ruse në Bucha të Ukrainës.

Berisha e quan kasaphanë e gjenocid ndërsa shton se veprimet e Putin në Ukrainë janë barbare.

“Kasaphanë njerëzore, gjenocid nga barbarët e Putinit në Bucha. Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë horror të paparë. Lavdi Ukrainës!”-shkruan Berisha në rrjete sociale.

Kujtojmë se një varr masivështë zbuluar në qytetin Bucha nga ekipi i CNN në periferi të kryeqytetit ukrainas të Kievit. Trupat u varrosën fillimisht në territorin e Kishës së Shën Andreas dhe Pyervozvannoho, në ditët e para të luftës, thanë banorët për CNN.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s