Kategori
Uncategorized

Ata i përkisnin elitës ushtarake ruse- tani janë të vrarë në Ukrainë .

Një grua shkroi në një faqe përkujtimore për rreshterin Sergei Duganov: “Regjimenti 331 po zhduket. Pothuajse çdo ditë publikohen foto të djemve tanë Kostroma. Kam të dridhura përgjatë shtyllës kurrizore. Çfarë po ndodh? Kur do të përfundojë kjo? Kur do të ndalojnë së vdekuri njerëzit?”

Të paktën 39 ushtarë elitë u vranë në Ukrainë .

Të paktën 39 ushtarë elitë u vranë

Por tani ka shumë indikacione se përparimi i forcës elitare nuk ka krijuar përshtypjen që ushtria ruse kishte shpresuar.

Sipas informacioneve nga BBC, shumë më tepër se jetët e Sukharevit janë humbur pas hyrjes së njësisë elitare në Ukrainë.

Në Rusi, nuk ka pasur raportime të përgjithshme për humbje të forcave ruse, por sipas BBC, e cila ka analizuar mediat sociale dhe informacionin tradicional rus, është zbuluar se të paktën 39 anëtarë të tjerë të Regjimentit 331 kanë vdekur në Ukrainë.

Njësia elitare e mirënjohur nga Rusia hyri në vendin e bredhit nëpërmjet Bjellorusisë, të udhëhequr nga forcat ajrore, të njohura me shkurtesën VDV.

Prania e njësisë elitare nënvizoi prioritetin e qëllimit të tyre – të përparojnë drejt kryeqytetit Kiev.

Por tani ka shumë indikacione se përparimi i forcës elitare nuk ka krijuar përshtypjen që ushtria ruse kishte shpresuar.

Sipas informacioneve nga BBC, shumë më tepër se jetët e Sukharevit janë humbur pas hyrjes së njësisë elitare në Ukrainë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s