Kategori
Uncategorized

Pse e lanënshtetësinë shqiptare, krimineli Edmond Caja ?

Lejimi i lënies së shtetësisë për ish komandantin e burgjeve

Edmond Caja ka qenë në vitet 1982-1985 komandant i togës së policisë dhe në vitet 1985-1989 komandant i Repartit nr.311 Qafë Bari. Në periudhën… Më shumë 16.8.1990-16.5.1992 ishte drejtori i Drejtorisë së Zbatim Vendime Penale (e cila më 1.8.1991 u quajt Drejtoria e Administratës së Burgjeve). Jeton në Gjermani qysh prej janarit 1993. Nisur nga keqkuptimet rreth heqjes apo lënies së shtetësisë, po bëj publike kërkesën e tij për lënien e shtetësisë shqiptare më 7.5.2007. Shtetësia nuk hiqet, lihet me kërkesë të personit. Me dekretin nr.5603, datë 6.2.2008 “Për lejim lënie të shtetësisë shqiptare”, të presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, Edmond Cajës dhe tre pjesëtarëve të familjes së tij iu hoq shtetësia shqiptare. Dekreti përmban gjithsej 41 emra. E.Caja renditet i treti në dekret, ndërsa numrat 4,5,6 u përkasin familjarëve të tij. Gjithsesi interesant është fakti se komandantët e kampeve të diktaturës, e treguan moralin komunist në lotari dhe agjenci udhëtimi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s