Kategori
Uncategorized

Henze : Me ”Open balkan” sanksionet e Shqiperise ndaj Rusisë, janë një vrimë në ujë.

JO kandidaturë në BE për Serbinë dhe pa dyshim JO Ballkan i hapur!

Nuk mundet që në një krah ti bashkohesh sanksioneve nderkombëtare ndaj nje vëndi dhe klike pushtuese, dhe në anën tjeter me nismen ” Open Ballkan” ti mbash Sërbisë dhe mbas saj Rusisë, hapur rrugët per ti shpetuar apo zbutur sanksionet nderkombetare ndaj saj

Kjo është jo vetem ta vesh në gjumë, por ti vesh edhe gurë nën rrota komunitetit ndërkombëtar .

Shqipërisë, ballkanit dhe sigurisë së tij, sot më shumë se kurrë i duhet Bashkimi Europian …

”Open Balkan” tani me shume se kurre, eshte nje gur nën rrota jo vetem ndaj sovranitetit te Kosoves, dhe luftes për liri të popullit Ukraines, por dhe ndaj bashkesise nderkombetare ne perpjekjet e saja per ta bllokuar ariun polar ne planet e tij ogurzeza ndaj lirise se popujve

Henze : Këtu është e vërteta e thjeshtë. Me Open Balkan, sanksionet e Shqipërisë kundër Rusisë nuk do të thotë asgjë.

JO kandidaturë në BE për Serbinë dhe pa dyshim JO Ballkan i hapur!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s