Kategori
Uncategorized

Suedia në një takim për dërgimin e armëve në Ukrainë.

Suedia ka marrë pjesë në një takim me 27 vende të udhëhequra nga Mbretëria e Bashkuar për të dërguar shpejt armë në Ukrainë, mëson DN.

Arma që Ukraina kërkon kryesisht nga Suedia është një robot suedez antitank që mund të rrëzojë tanket ruse.

Forcat e Armatosura dhe qeveria po përgatisin mbështetje, por asnjë vendim nuk është marrë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s