Kategori
Uncategorized

Berisha: Deklaratë e Kim, e diktuar nga lobimi korruptiv Rama&Soros .

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi gjatë emisionit Çim Peka Live në Syri TV se qëndrimet e ambasadores Yuri Kim janë të diktuara nga lobime korruptive. Ish-kryeministri theksoi se Yuri Kim është e kapur nga Edi Rama dhe Xhorxh Soros dhe ka shkelmuar në mënyrë vulgare Konventën e Vjenës dhe parimet e zgjedhjeve të lira.

Berisha tha se Edi Rama dhe Lulzim Basha në të vërtetë janë duke bashkëqeverisur dhe solli shembujt e emërimeve në Autoritetin e Mediave Audiovizive si dhe aferën për Portin e Durrësit

The historical leader of the Democratic Party, Sali Berisha stated during the show Çim Peka Live on Syri TV that the attitudes of Ambassador Yuri Kim are dictated by corrupt lobbying. The former prime minister stressed that Yuri Kim is captured by Edi Rama and George Soros and has vulgarly kicked the Vienna Convention and the principles of free elections.

Mr. Berisha also spoke about the role of Lulzim Basha, who, as he said, is a hostage of the ‘Muzin’ and ‘Toyota Yaris’ files.

Berisha said that the investigative commission for incinerators is tricked and described the meeting of MP Jorida Tabaku with the head of SPAK, Arben Kraja, as a miniature of the May 17 meeting between Lulzim Basha and Edi Rama.

Berisha said that Edi Rama and Lulzim Basha are in fact co-governing and brought examples of appointments to the Audiovisual Media Authority as well as the affair for the Port of Durres

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s